ADAD eSklep
Aktualizacja 22.19.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 22.19.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 22.19

Anulowanie wysłanych JPK_V7

Zdarza się, że, pomimo pomyślnego wysłania JPK_V7 i otrzymania UPO, urząd skarbowy stwierdza że wysłanego JPK_V7 nie ma, i oczekuje ponownego jego wysłania. Aby umożliwić taką ponowną wysyłkę udostępniamy opcję zaznaczania deklaracji jako „złożona omyłkowo” dla ostatniego wysłanego JPK_V7 za dany okres, także jeśli jest to korekta.

Oczywiście po zmianie statusu JPK_V7 na „złożona omyłkowo” ostatnim wysłanym JPK_V7 za dany okres staje się poprzedni JPK_V7 lub korekta za ten okres. W ten sposób – kolejno od końca – można anulować wszystkie wysłane JPK_V7.

Anulowanie wysłanych JPK_V7 może być także przydatne jeśli chce się zmienić (poprawić) NIP podatnika. Ponieważ zmiany NIP nie można (według KIS) dokonać korygując JPK_V7, trzeba złożyć JPK_V7 na nowo z poprawionym NIP. To zaś jest możliwe tylko jeśli w rejestrze deklaracji nie ma złożonych JPK_V7 za dany okres.

Opcja anulowania wysłanych deklaracji działa też analogicznie dla VAT-UE i VAT-UEK.


DATA PUBLIKACJI: 2023-04-03 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.